Loading

Стартапи на ранніх стадіях можуть обійтися без юристів. Ось шаблони базових документів

08 серпня, 2022,
18:01

Ліза Пальчинська

Читати на

RU

«Компанія на ранніх стадіях не обов’язково витрачати великі гроші на юристів, котрі оформлять для них базові документи», — пише засновник та СЕО фриланс-платформи для розробників Lemon.io Олександр Володарський у Twitter. У треді він поділився шаблонами англомовних документів, які можуть бути корисними для стартапів у розв’язанні базових юридичних питань. Він наголошує, що темплетовані договори дуже спрощують фаундерам життя, однак, за будь-якими змінами чи в унікальних ситуаціях важливо звертатися до кваліфікованих спеціалістів. AIN.UA публікує переклад треду.

Ось шаблони, які може використовувати кожен стартап:

  1. Я користувався і буду завжди використовувати Stripe Atlas для створення компаній. За $500 вони роблять все, і це магія. Якщо вам хочеться оформити все самотужки, вам знадобляться договори про Corporate Formation і Founder’s Stock Purchase.
  2. Щоб найняти першого підрядника, вам буде потрібен Consulting Agreement. Він складається з NDA, IP protection, та invention assignment.
  3. Коли ви готові найняти першого співробітника, надайте йому Job Offer та підпишіть з ним NDA і Invention Assignment Agreement. Якщо ви виділятимете йому акції компанії, використовуйте документи Equity Compensation. 
  4. Коли ви залучаєте кошти, деякі інвестори пропонують свої договори на підпис. Деякі можуть бути складними та з нечіткими умовами. Ост term sheet та SAFE agreement від YC.
  5. Коли укладаєте угоди, чітко прописуйте terms of use, щоб врегулювати ваші відносини. Більші клієнти вимагають sales agreement. Деякі — NDA.

Насамкінець:

Це не юридичні поради, приймайте рішення самостійно. Просто деякі ресурси, які були корисними для мене.

Усі ці шаблони ситуативні — вони підійдуть не у всіх випадках. Прочитайте їх перед тим, як використовувати.

І якщо ви берете юридичні поради з Twitter, вам не варто бути фаудером, ідіть займіться чимось іншим.

Читайте:

  1. Український фонд стартапів роздав ще $425 000 – ось хто отримав гранти
  2. Allset скоротив 30% штату. Ось лист СЕО компанії
  3. Втрата або неможливість вивезення первинних документів під час війни: особливості підтвердження даних податкової звітності
  4. Всі говорять про мобілізацію. Ми спитали юристів, що потрібно знати. На прикладі окремого кейсу

Источник

Отправить ответ

Пожалуйста, авторизуйтесь чтобы добавить комментарий.
Войти с помощью: 
  Подписаться  
Уведомление о
Авторизация
*
*
Войти с помощью: 
Регистрация
*
*
*
Войти с помощью: 

одиннадцать − 4 =

Генерация пароля