«Перенесли цех до Львову та Берліну. Продовжуємо виробляти протези»: як стартап Esper Bionics працює у війну

19 травня, 2022,
09:30

Тетяна Грицик

Esper Bionics – український hardware-стартап, який розробляє IoT-пристрої у сфері протезування. Серед розробок команди – роборука с інтуїтивнмм контролем Esper Hand. Хоча з початком повномасштабної війни росії проти України Esper Bionics переніс виробничий цех, стартап продовжує працювати. Команда збирає заявки на встановлення Esper Hand від українців, планує залучати додаткові інвестиції та запускати продажі в США. Детальніше про те, як Esper Bionics працює у війну, в інтерв‘ю для AIN.UA розповіла співзасновниця та операційний директор стартапу Анна Белеванцева.

«Довелося перенести київський цех»

Ми не вірили у війну, але все ж мали план евакуації та релокейшену на випадок. Кожен з нас мав список усіх необхідних номерів телефонів, адрес, маршрутів, у тому числі телефонів найближчих родичів один одного. Ми знали, де збиратимемось у перший день і куди рухатимемось далі.

Ми розуміли, що наражати життя команди та близьких навіть на мінімальний ризик ніхто не має права. Тому ми детально пропрацьовували різні варіанти подій і, щоб зрозуміти, які є опції з релокейшну, вирішили відвідати командою партнерів з Берліну, оцінити їх устаткування та приміщення. Так сталося, що більша частина команди вилетіла 23-го лютого і наступної ночі розпочалася війна.

Наша команда нараховувала двадцять людей. У Києві ми мали цех зі збирання протезів, потужністю у 200 одиниць на рік. На жаль, цех ми мали перенести: частково до Берліну, частково до Львову. Втім, нам пощастило мати можливість платити зарплати та продовжувати діяльність.

«Перенесли цех до Львову та Берліну. Продовжуємо виробляти протези»: як стартап Esper Bionics працює у війнуЗображення в матеріалі: Esper Bionics

«Збираємо список постраждалих українців»

Війна спричинила додаткові витрати на релокейшн потужностей, команди та близьких команди. Ще вона зруйнувала дім та дві автівки одного з наших інженерів. Але найбільшим збитком виявилося відтермінування самого виробництва протезів та результату, адже фіксовані місячні витрати ми продовжували нести.

Протези виробляємо. Ми запускаємо продажі в США, і параллельно в Україні збираємо список постраждалих українців, які потребують протезів, щоб після перемоги допомогти їм отримати протез та відновити працездатність і повноцінне життя. Це не швидкий процес, адже після ампутації має пройти від 6 місяців для заживлення ран.

Зараз ми запрошуємо усіх бажаючих отримати розумний протез руки заповнити спеціальну форму на нашому сайті. В Україні через кількість постраждалих в нас, на жаль, особлива місія. Якщо ви знаєте людей кому може допомогти наш продукт, прошу поділитися лінком. https://esperbionics.com/ukraine.

«Перенесли цех до Львову та Берліну. Продовжуємо виробляти протези»: як стартап Esper Bionics працює у війну

«Незабаром запустимо продажі Esper Hand у США»

Станом на травень 2022 року Esper Bionics має три офіси. Головний офіс у Нью-Йорку та два R&D офіси у Європі, а саме тимчасово у Львові (постійно у Києві) та Берліні.

Найближчим часом плануємо запустити продажі Esper Hand у США. Вартість поки що не розголошуємо. Одночасно можемо сказати, що в США вартість протезу буде покриватися страховими, а в Україні наша мета — аби він повністю покривався державою чи донорами. Ми зараз над цим працюємо, в тому числі з представниками державної влади.

Ми плануємо завершити збірку протезів у Берліні та почати встановлювати їх користувачам у США (Нью-Йорк). Щойно першу партію протезів буде встановлено, ми плануємо почати працювати над отриманням наступного раунду інвестицій та запустити масову збірку протезів у Європі.

Не зважаючи на те, що в світі обговорюють деіцит чіпів, ми не відчуваємо нестачі стандартних компонентів. Але наш продукт складається здебільшого із унікальних складових, які треба виготовляти. Нам довелося тимчасово змінити багато постачальників — і цей процес ще не завершено. Їх дійсно не вистачає.

«В планах – розробка розумного протезу ноги»

Окрім нашої розумної руки — Esper Hand, — яка отримала вже кілька нагород, ми також розробили Esper Control, неінвазивний інтерфейс “мозок-комп’ютер” для збору данних про рух м’язів, та Esper Platform, хмарну платформу для покращенная контролю руки та інших протезів.

У майбутньому плануємо розробити також розумний протез ноги. А глобальною метою є удосконалення протезної галузі задля створення необхідної інфраструктури для електронних імплантів, які допоможуть людству перемогти хвороби, отримати додаткові здібності та жити довше.

«Перенесли цех до Львову та Берліну. Продовжуємо виробляти протези»: як стартап Esper Bionics працює у війну

«Плануємо залучати додаткові інвестиції»

Останні інвестиції дозволили збільшити команду втричі, перетворити MVP на ринковий продукт та вийти на ринок США. Це колосальний крок вперед. А сама технологія керування протезлм руки повністю з`явилася після інвестицій. До того вона існувала на рівні ідеї.

Плануємо залучати додаткові інвестиції. Влітку 2022-го ми почнемо фандрайзингову активність. Будемо звертатися до фахових інвесторів, щоб отримати додаткові інвестиції.

Вектор бізнесу після інвестицій та після війни не сильно змінився. Ми працюємо за планом. Але через війну довелось пришвидшитися і хутко вирішити багато питань, із вирішення яких вагалися до цього. Відчувається, що команда не в зоні комфорту, і кожен з нас проактивніший, ніж звичайно.

«Перенесли цех до Львову та Берліну. Продовжуємо виробляти протези»: як стартап Esper Bionics працює у війну

«Наймаємо інженерів з України»

Щодо планів стабілізації бізнесу після віни: у нас немає часу чекати її закінчення. Нам довелося швидко стабілізуватися в нових умовах та не збавляти темпу. Дякувати за це команді!

Ми будуємо компанію для ринків США та ЄС (тут Україну навмисно не пишемо окремо, адже віримо, що незабаром ми станемо частиною ЄС).

Вже зараз ми ще інтенсивніше донаймаємо інженерів з України, запрошуємо до співпраці усіх бажаючих, наприклад, у Львові, Франківську та Києві.

Источник

Отправить ответ

Please Login to comment
Войти с помощью: 
  Subscribe  
Notify of
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 

four × 3 =

Password generation