Стартап дня: український моніторинг онлайн-обмінників Obmify

10 березня, 2023,
16:02

Данило Ївженко

Рубрика «Стартап дня» на AIN.UA — це трибуна для засновників проектів, де можна познайомити потенційних клієнтів та інвесторів зі своїм продуктом. Редакція зберігає пряму мову спікера. Розповісти про свій стартапі можна, заповнивши анкету за посиланням.

Obmify — це сервіс, який допомагає знайти де безпечно та вигідно обміняти криптовалюту, безготівку або готівку.

Засновники та команда стартапу

Стартап дня: український моніторинг онлайн-обмінників Obmify

Засновник стартапу — Павло Макаренко. Загалом в нашій команді 12 людей: Fouder продукту, full-stack developer, back-end developer, QA, 2 UI/UX designers, графічний дизайнер, Product manager, Product Owner, маркетолог, seo-спеціаліст та контент-менеджер.

Наразі наша команда укомплектована та ми не шукаємо нових учасників команди, проте в міру того, як буде розвиватись продукт ми звичайно ж шукатимемо нових та амбітних учасників команди. Наші вакансії ми обов’язково також висвітлимо в наших соціальних мережах.

Про що стартап

Стартап дня: український моніторинг онлайн-обмінників Obmify

Obmify.com — це сервіс, який допомагає знайти де безпечно та вигідно обміняти криптовалюту, безготівку або готівку. Ми створили Obmify — перший український моніторинг онлайн-обмінників, як альтернативу руснявому продукту монополісту на ринку — BestChange.

Ми зібрали десятки надійних онлайн обмінників з України та Європи на одному сайті для того, аби зробити онлайн-обмін для українців безпечним та прозорим. Наш сервіс — це інформаційний ресурс, де користувач може порівняти актуальні курси у різних обмінниках, прочитати відгуки про них та за потреби звернутись у технічну підтримку, яка завжди радо проконсультує та допоможе вирішити непорозуміння між користувачем та обмінником.

Яка модель монетизації

Співпраця на партнерських умовах з обмінниками, а саме за умовами реферальної програми (% від маржі за обмін, або від суми транзакції)

Скільки часу пішло на MVP? Яких помилок припустилися?

Стартап дня: український моніторинг онлайн-обмінників Obmify

Від моменту старту планування роботи над проєктом до його публічного релізу пройшло 3,5 місяці. Ми не вважаємо, що в процесі запуску проєкту у нас були помилки, у нас були певні недосконалості, які ми одразу бачили та оперативно виправляли шляхом того, що всі учасники команди активно комунікували та від старту розробки продукт супроводжували фаудери, дизайнери та маркетинг.

Однак можемо поділитись цікавим моментом. Першу версію на прод ми виливали з недосконалою результативною видачею. Оскільки у нас не було достатньо партнерів, аби покривати усі можливі напрямки по валютах доступних в моніторингу (напрям типу обміняти долар в євро).

Час від часу юзер міг побачити помилку типу «Упс… за даним направленням немає видачі». Ми це вирішили шляхом прописання алгоритму для вибору валюти. Наразі, якщо ви обиратимете валюту у полі «Віддаю» – у полі «Отримую» відобразяться лише ті валюти, по яким точно буде видача.

Як виникла ідея створити стартап?

Стартап дня: український моніторинг онлайн-обмінників Obmify

Це не перша наша спроба створити моніторинг онлайн-обмінників. У 2020 у нас була спроба створити такий агрегатор (BitcoinWideRates) в рамках нашого основного проекту BitcoinWide, проте ми не отримали бажаної монетизації та на певний час припинили роботу над проєктом моніторингу.

З початком повномасштабного вторгнення ми вирішили провести дослідження у ніші моніторингів обмінників повторно. Тоді ми зрозуміли, що попри агресію країни-терориста, у першому кварталі 2022 року на BestChange 7 200 000 переходів з України (за даними Serpstat). Ми не засуджуємо (ну може зовсім трохи) та українці продовжують користуватись російським продуктом, бо на українському ринку немає аналогів, які могли б його замінити.

Таким чином, ми вирішили перезапустити наш попередній продукт BitcoinWideRates повністю. Ми змінили своє спрямування з європейського ринку на суто український та вирішили створити щось, що дійсно буде корисним у нашому суспільстві для наших співгромадян.

Хто ваші конкуренти, які в них досягнення?

Стартап дня: український моніторинг онлайн-обмінників Obmify

Своїм основним конкурентом ми вважаємо російський сервіс BestChange. Вони виграють в тому, що на ринку з 2007 року, 90% їх трафіку — це органіка, тобто користувачі довіряють їм та повертаються до їх бренду щодня.

Попри це, даний сервіс має певні недоліки й це те, в чому ми вже їх перевершуємо.

  • Дизайн (особливо мобільна версія сервісу). BestChange не відходить від свого дизайну 2007 року та мобільна версія сервісу нічим не відрізняється від десктопу, що робить сервіс абсолютно неможливим в користуванні з мобільного пристрою.
  • Комунікація з користувачами та партнерами. У BestChange вона відбувається суто через форму Заворотнього зв’язку на сайті, відповіді від них годі й дочекатись. Ми ж своєю чергою створили підтримку через телеграм та живий чат на сайті. Крім цього в команді є спеціально виділена людяна, яка займається комунікацією саме з партнерами, що робить нашу співпрацю зручною та дозволяє розв’язувати всі питання максимально оперативно.
  • BestChange — російська структура. Ми ж створили повністю українізований сервіс. Серед наших партнерів немає російських обмінників, а на сайті немає російських напрямків для обміну.

Як ви оцінюєте ринок для вашого продукту?

Стартап дня: український моніторинг онлайн-обмінників Obmify

Обмін валют — це те, що завжди було і буде. Попередньо провівши опитування, можемо зробити висновок, що кожен другий стикається з необхідністю в обміні валюти щонайменше раз на місяць. Хтось отримує заробітну плату у валюті, комусь необхідно обмінювати кошти, оскільки знаходиться наразі за кордоном, або ж навпаки необхідно передати-перекинути кошти родичам які тимчасово проживають в іншій країні тощо.

Чого вдалося досягти?

З моменту старту розробки до релізу пройшло 3,5 місяці, що ми вважаємо швидким та якісним запуском. За місяць часу уже вдалось залучити понад 6000 активних користувачів.

Читайте:

  1. Безпека, резервне копіювання, моніторинг служб та стану «заліза» — ваші завдання, якщо орендуєте сервер
  2. Стартап дня: платформа для створення онлайн-шкіл Softbook
  3. Стартап дня: сервіс створення Telegram-ботів для кафе та доставок Botto
  4. Стартап дня: мобільний додаток Do it!, що виробляє корисні звички у дітей

Источник

Отправить ответ

Please Login to comment
Войти с помощью: 
  Subscribe  
Notify of
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 

3 × three =

Password generation