Оцінка фінтех-гіганта Klarna зменшилася з $46 млрд до $15 млрд

24 червня, 2022,
11:30

Любомир Шкіль

Читати на

RU

Шведська фінтех-компанія Klarna шукає інвесторів і збирається залучити капітал. Як пише The Wall Street Journal, оцінка компанії зменшиться з $46 млрд до $15 млрд. У сфері «купуй зараз – плати потім» намітились проблеми.

  • Інвестори оцінили Klarna в $15 млрд, що набагато менше, ніж компанія коштувала в середині 2021 року. Тоді ця цифра досягала $46 млрд.
  • Klarna вела переговори про залучення до $1 млрд за оцінкою в $30 млрд. Але, за даними джерел The Wall Street Journal, переговори можуть принести тільки $500 млн. Гарантії, що угода відбудеться, немає.
  • Раніше в цьому році компанія говорила з інвесторами про оцінку в понад $50 млрд, але деякі з них відмовилися через нестабільність ринку.
  • В травні компанія звільнила близько 700 співробітників. Це приблизно 10% штату. Генеральний директор Klarna Себастьян Семятковскі пояснив, що причина такого рішення – «війна в Україні, зміна споживчих настроїв, різке зростання інфляції, дуже нестабільний фондовий ринок та ймовірна рецесія».
  • Klarna — один з найбільших фінтехів у світі, яка працює за схемою «купуй зараз, плати потім», тобто дає змогу клієнтам не платити за товар, поки його не доставлять. У великій кількості магазинів у Скандинавії, Європі та США Klarna є основним, а деколи і єдиним платіжним провайдером. Мова йде про понад 400 000 онлайн-магазинів по всьому світу. У травні Klarna відкрила можливість власникам українських банківських карток купувати товари через свій сервіс.
  • У 2021 році Klarna обробила транзакції на суму $80 млрд, що на 42% більше, ніж у попередньому році. Але, хоча використання послуги «купуй зараз – плати потім» збільшилося за останній рік, ця сфера відчуває проблеми. У конкурентів – BNPL Affirm – також помітне подібне падіння, ціна її акцій впала на 75% цього року. Це може бути повʼязане з ненадійністю клієнтів у сфері.

Читайте:

  1. Європейський фінтех N26 залучив $900 млн. Оцінка — $9 млрд.
  2. Британський фінтех Checkout.com залучив $1 млрд з оцінкою $40 млрд
  3. Сервіс доставки продуктів Gopuff залучив $1,5 млрд з оцінкою $40 млрд. Рік тому оцінка — в 10 разів менша
  4. SpaceX залучила $1,68 млрд, оцінка — $125 млрд

Источник

Отправить ответ

Please Login to comment
Войти с помощью: 
  Subscribe  
Notify of
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 

16 − 4 =

Password generation