Український фонд стартапів роздав ще $425 000 – ось хто отримав гранти

Новий венчурний фонд шукає молоді українські стартапи

 

«Сьогодні у списку мільйонерів та мільярдерів США девʼять з десяти позицій займають саме власники стартапів. Хочеться, щоб у найближчі десять років ситуація в Україні була такою ж».

Anchor Ventures – новий фонд за участі пʼяти інвесторів та фаундерів з досвідом та експертизою у різноманітних галузях і з глибокою привʼязкою до України.

Фонд працює з командами на pre-seed стадії та націлений на пошук українських стартапів з перспективою виходу на ринок США.

Мета – не лише фінансування, але й взаємодія, навчання та тісна співпраця разом з командами. Фонд допомагає пройти весь шлях стартапу, від перших кроків до залучення стартапами нових інвестицій – такий собі мікс венчурного фонду та акселератору.

Сайт фонду – Anchor Ventures.

Новий венчурний фонд шукає молоді українські стартапи

Паралельно з пошуком команд та їх проектів, зараз фонд знаходиться на стадії домовленостей про партнерства з іншими фондами, акселераційними та інкубаційними програмами.

Більше про кейси – читайте в соцмережах фонду.

Anchor Ventures в LinkedIn.

«Попрацювавши в українських компаніях та з українськими стартапами, усвідомили, якими талановитими та перспективними є люди тут, і як багато їх ресурсу та енергії йде на аутсорс чи на роботу над чужими продуктами, коли можна реалізовувати свої».

Новий венчурний фонд шукає молоді українські стартапи

У фонді впевнені: в Україні немало стартапів, та з певних причин, як ось відсутність сприятливої екосистеми та людей, що направляли б енергію фаундерів в правильне русло, більшість з них – локальні. Хотілось би створити певну культуру стартапів саме в нашій країні і дати молодим підприємцям можливість масштабувати свої продукти.

Як показує досвід, ринок та ніша завжди перемагають над ідеями. Якщо говорити про стартапи, то обʼєм ринку в Україні доволі малий, саме тому, в першу чергу, фонд готовий працювати з рішеннями, що мають перспективу виходу на глобальні ринки, і з людьми, які готові до тривалих відносин.

Новий венчурний фонд шукає молоді українські стартапи

«Коли в кінці життя запитають: «що ти зробив?», то відповісти: «я заробив мільйони» – одне, а сказати, що ти допоміг десятку людей змінити своє життя і щось створити – це важливіше, це приємніше і важливіше, ніж все те, що я можу робити в рамках свого стартапу», – Борис Глантс, співзасновник Anchor Ventures.

Борис почав свою карʼєру у 22 роки, з консалтинг-компанії, що займалась вебдевелопментом, імплементацією шляхом аутстафінгу. Працювала компанія аж до 2008 року, і хоч мала мільйонні обороти, закрилась в період кризи. Опісля – почалась робота над ентерпрайз-стартапом в сегменті акаунт-менеджменту для акаунтів-мультимільйонників, але ринок був насправді вузьким, а хотілось мати справу з чимось, що легко масштабується. Компанію продали, а зароблені кошти вклали в новий стартап – вже на глобальному ринку. Зараз Борис – СТО та co-founder двох успішних стартапів – Tonic Health та TurnKey Labs

Новий венчурний фонд шукає молоді українські стартапи

«За всі роки роботи та побудови компанії, наступив на багато граблів, які добряче били по голові. І коли дивишся на них збоку, вони виглядають не дуже важливими, але всередині бізнесу вони болючі й важкі», – Дмитро Овчаренко, співзасновник Anchor Ventures.

Дмитро – CEO в Alcor і віце-президент в IT Ukraine Association. В минулому – заснував компанію з оборотом понад 50 млн доларів, зараз компанія створює R&D центри для ІТ-компаній, а саме – займається рекрутингом, операційними сервісами, юридичним структуруванням – ці знання та цінності йому хочеться дати підприємцям в рамках роботи з фондом.

«Не так важлива ідея, як люди, що здатні довести справу до кінця. Чи можуть ці люди сформувати коло однодумців? Чи є у них хтось, хто хоче рухатись з ними вперед? Чи є в людей ресурси, які вони готові вкладати в справу? Якщо так, є сенс почати».

Якщо говорити про особисті ресурси, то мова не про конкретну суму коштів – швидше про те, чи зі стадії мрійництва фаундер та учасники перейшли в стадію дії та відповідальності: чи вони мають чим ризикувати, що вже вкладено в стартап і як вкладення спрацювали. Хотілось би, щоб команди були згуртованими, щоб разом вони вже мали досвід перемог та невдач, щоб вміли йти далі: закривати бізнеси, залишати стартапи, створювати нові без втрати ентузіазму.

Крім цього, молоді підприємці, які хочуть отримати підтримку, мають бути готовими до менторства та співпраці, бо роль фонду, як було сказано вище, не лише в залученні коштів – перш за все, інвестори віддають командам свій час, досвід та знання.

«Зростання бізнесу – це порція помилок щоразу на новому і новому рівні. Хотілось би бачити підприємців, які достатньо тверезо на це дивляться, бо така точка зору забезпечує стабільність і дає інвесторам розуміння: саме ця людина може грати в довгу».

Пошук стартапів триває. На офіційному сайті фонду вже можна заповнити форму.

Найближчим часом Anchor Ventures оголосить результати відбору та розповість про наступні кроки.

 

Источник

Отправить ответ

Please Login to comment
Войти с помощью: 
  Subscribe  
Notify of
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 

twelve + 16 =

Password generation